Pondelok                      

Pevnosť Alba Iulia

je rozľahlá pevnosť v tvare sedemcípej hviezdy s priemerom okolo osemsto metrov. Bývalé vodné priekopy impozantných rozmerov dnes slúžia na romantické prechádzky. Pevnosť je po rozsiahlej renovácii a okrem rôznych budov, niekoľkých pamätníkov a univerzity sa tu nachádza aj katedrála svätého Michala a Korunovačná katedrála.

Katedrála sv.Michala je rímskokatolícky chrám postavený v jedenástom storočí v románskom architektonickom štýle. Patrí medzi najstaršie chrámy postavené na území Sedmohradska a súčasne je aj najdlhšou katedrálou na území Rumunska s dĺžkou 89,16m.

Korunovačná katedrála bola postavená v rokoch 1921-22 a 15.októbra 1922 v nej bol korunovaný rumunský kráľ Ferdinand I. Katedrála je chrámom Rumunskej pravoslávnej cirkvi.

Transilvania arsenal park

je turisticko-rekreačno-športovým areálom postaveným v štýle kasární. Sú tu tenisové kurty, minigolf, paintballové ihrisko, multifunkčné ihrisko na loptové hry, posilňovňa, malý bazén, detské ihrisko, reštaurácia a ubytovanie v štýlových domčekoch. Hlavným lákadlom je však množstvo vojenskej techniky rozmiestnenej po celom areáli Arsenal parku a voľne prístupnej návštevníkom.

Hrad Corvin - Hunedoara

Najväčšia gotická stavba Rumunska. Hrad bol postavený v štrnástom storočí a v polovici pätnásteho storočia ho obnovil Jan Hyunadi so synom Matyasom Korvinom.

                       Utorok                        

Opevnený kostol Biertan

 

 

Sighisoara a rodný dom Vlada Draculu

Sighisoara - mesto saských kupcov a rodné mesto Vlada "Tepesa" Draculu. Prejdete sa uličkami ktoré vás prenesú v čase o pár storočí späť a privedú vás k rodnému domu jednej z najznámejších osobností rumunskej histórie. Pre cudzincov krvilačný upír, pre Rumunov rumunský kráľ a hrdina. Po drevených schodoch krytých dreveným tunelom vystúpate ku kostolu nad námestím a za ním prejdete bránou cintorína akoby vystrihnutého z knihy Brama Stokera - Dracula. Na námestí si môžete prezrieť múzeum rumunskej histórie spájajúcej sa s Vladom Draculom a vypočuť a pozrieť orloj nachádzajúci sa na veži múzea. A samozrejme netreba vynechať reštauráciu Dracula v jeho rodnom dome a aspoň takto symbolicky byť v jednej miestnosti s grófom Draculom aj keď s odstupom niekoľkých storočí.

Mesto Brasov

Starobylé rumunské mesto s Bielou vežou, Čiernou katedrálou, najužšou uličkou           v Európe a ďalšími zaujímavosťami, poskytuje možnosť príjemnej prechádzky jeho historickými uličkami, zakončenej posedením  na terase niektorej z reštaurácií na malebnom námestí.

                       Streda                         

Hrad Bran

sa nachádza v centrálnej časti Rumunska a je turisticky najvyhľadávanejším hradom. Má bohatú históriu a mnohé detaily interiéru nám pripomínajú, že po jeho schodištiach, komnatách a nádvorí sa pohyboval legendárny Vlad Dracula.

Pod hradom sa okrem veľkého trhoviska so suvenírmi nachádza skanzen rumunskej dediny a hrad hrôzy so zaujímavými spôsobmi strašenia.

Mauzoleum s kostnicou

je spomienkou na boje ktoré sa tu odohrávali počas prvej svetovej vojny a pamätníkom na počesť vojakov ktorí položili svoje životy v bojoch odohrávajúcich sa na týchto miestach. V kostnici mauzolea su kosti padlych vojakov a v muzeu zbrane, uniformy, dokumenty, fotografie a výjavy z bojov.

                       Štvrtok                        

Hrad Poenari

Pravý hrad Vlada "Tepesa" Draculu. Dal ho postaviť, žil na ňom a bol jeho nedobytným útočiskom. Vedie k nemu 1400 schodov a výstup po nich veľmi pomalým tempom trvá štyridsaťpäť minút. Z hradieb je nádherný výhľad na divokú prírodu Transylvánskych álp. 

Priehrada Lake Vidraru

Vodná nádrž na úpätí pohoria Fagaraš. Prechádzka po priehradnom múre a vyhliadkovej terase zanechá v každom návšteníkovi nezabudnuteľné dojmy.

Transfagarašská magistrála

patrí medzi najkrajšie cesty Európy. Jej serpentíny sa šplhajú do výšky 2100 metrov a okrem úžasných výhľadov ktoré táto cesta poskytuje je jej súčasťou aj tunel prerazený cez hrebeň pohoria, hrad Vlada Draculu - Poenari, Priehrada Lake Vidraru a horské pleso Balea Lac. Cesta prechádza skutočnou divočinou Transylvánskych álp a preto je jej prejazd v nočných hodinách zakázaný.

Horské pleso Balea Lac

Nachádza sa v najvyššom bode Transfagarašskej magistrály pri severnom vjazde do tunela prerazeného cez hrebeň pohoria. Týčia sa nad ním vrcholky najvyšších štítov Rumunska a v jeho okolí možno aj v najhorúcejších letných dňoch vidieť zvyšky snehu. Zo severného brehu je výhľad do vzdialenosti niekoľkých desiatok kilometrov a atmosféru tohto prekrásneho kúska prírody dopĺňa niekoľko horských chát s príjemným personálom a výborným jedlom.

                        Piatok                        

Soľná baňa Turda

Je jednou z najkrajších soľných baní Rumunska. Ako vo väčšine soľných baní aj tu je možnosť športových aktivít. Je možné si zahrať minigolf, stolný tenis, biliard alebo si požičať loďku a previezť sa po malom jazierku na dne soľnej bane. Jednou z atrakcií je aj ruské koleso. Ďalšou zaujímavosťou je miestnosť s ozvenou ktorá sa môže vrátiť až šestnásťkrát. Prehliadka bane nie je fyzicky náročná a kto nerád chodí po schodoch môže použiť výťah.

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode